מודדים אקספרס

אורתופוטו

אורתופוטו נשמע כמו עוד מושג שקשה להבין אותו בהתחלה אבל לאחר היכרות קצרה עם המונח אתם תבינו מהר מאוד למה אורתופוטו צילומי אוויר הוא חלק חשוב כל כך מכל תהליך בניה. את כל המידע על צילומי אורתופוטו, מה זה ומה זה אומר, אנחנו נפרט ממש עכשיו.

מודדים אקספרס המקום לצילומי אוויר (אורתופוטו)

מודדים אקספרס פועלים כבר חמש עשרה שנים בעולם המדידות ומספקים בכל פעם מחדש שירות למאות ולאלפי ישראלים בדרך לבניה של נכס חדש או שיפוץ. מודדים אקספרס עובדים עם גופים פרטיים, יזמי נדל"ן, לקוחות פרטיים ועוד. אם אתם מחפשים מודד מוסמך עבור ביצוע צילום אווירי ועבור הפקת אורתופוטו, אנחנו מאמינים שהגעתם לכתובת הנכונה.

כאשר אנחנו ניגשים לתהליכי בניה כאלו ואחרים הרבה פעמים עולה התחושה כאילו מדובר באמת על מה שכולל כל כך הרבה סעיפים קטנים, כל כך הרבה נקודות שצריך לזכור ובעיקר, פשוט הרבה מאוד מושגים שנשמעים למי שלא מכיר את ענף הבניה ממש כמו סינית מדוברת. אבל האמת היא שכאשר צוללים לפרטים הכל נראה הרבה יותר פשוט בסופו של דבר.

אורתופוטו נדרש לפני תהליך בניה וקבלה של המידע המדויק לגבי השטח

כאשר אנחנו ניגשים לביצוע של כל תכנית בניה בכל שטח אנחנו צריכים להבין את השטח לעומק על מנת שיהיו לנו הנתונים כדי להתחיל את תהליך הבניה. צילום אווירי הוא לא רק מה שאנחנו צריכים כדי לאפשר לאדריכל ולקבלן לקבל את הנתונים המדויקים כדי להתחיל את תהליך הבניה, אלא מדובר על מה שיש לו משמעות משפטית והוא חלק אינטגרלי מהגשה של תכנית בניה להיתר בכל מקום ברחבי הארץ. בלי תצלומי אוויר ובלי תכנית מדידה מסודרת, לא תקבלו את היתר הבניה הדרוש לכם.

היום, לאור הטכנולוגיה שהרחיקה לכת במידה ניכרת, תצלום אווירי מרחפן זו האופציה הטובה ביותר לקבל תצלומי אוויר במחירים נוחים ואטרקטיביים, שכן אין מי שמעוניין באמת להביא מטוס כדי לבצע תצלום אוויר. התפקיד של אורתופוטו מגיע אחרי שאנחנו מבצעים את הצילום מהאוויר.

מה זאת אומרת? אם תיקחו מצלמה ותצלמו תמונה ברחוב. אתם יכולים לראות שהזווית בה אתם נמצאים משפיעה באופן משמעותי על האופן בו אנחנו רואים את התמונה. למשל, יכול להיות שהבית בסוף הרחוב ייראה קטן יותר, יכול להיות שהמדרכה תיראה צרה יותר או רחבה וכן הלאה. כל זה טוב ויפה, אבל כאשר אנחנו רוצים לבצע מיפוי מדויק של השטח עבור תהליך בניה, אנחנו צריכים לקבל את המידע המדויק והאובייקטיבי לגבי קנה המידה של השטח. מכאן נולדה הטכניקה שהיא אורתופוטו.

מה זה אורתופוטו?

אורתופוטו זו טכניקה מתקדמת שתפקידה הוא לאפשר לנו לבצע פענוח תצלומי אוויר בצורה המתקדמת ביותר. המטרה של הטכניקה היא לאפשר לנו לקחת את אותם תצלומי אוויר ולהפוך אותם למה שהוא מפות צילום אווירי. התהליך מתחיל בצילום של השטח מלמעלה, באמצעות רחפן. לאחר מכן, מהנדס מדידות שמכיר את התחום היטב יבצע פענוח צילום אווירי על ידי זיהוי של נקודה הממוקמת על התצלום בדיוק בנקודה בה היא ממוקמת על המפה. מפה מתחיל עיבוד של המחשב עד ליצירה וחיבור של כל הנתונים.

מטבע הדברים אורתופוטו הוא מה שאנחנו לא יוצרים בעותק אחד כי אם בכמה עותקים על פי דרישה. על פי כל הדעות אין כל ספק כי צילומי אוויר זו הדרך הטובה ביותר והמדויקת ביותר לביצוע של פענוח תצ"א בצורה טובה ויעילה. אורתופוטו היא באמת טכניקה מורכבת והיא דורשת הרבה מקצועיות ובעיקר מכשור מתקדם שיאפשר לנו לבצע את המדידה על הצד הטוב ביותר.

למה כדאי להשקיע כל כך ביצירה של אורתופוטו?

על פניו קיימות טכניקות נוספות לביצוע של מיפוי שטח, בין היתר מוכרת פוטוגרמטיה שהיא שיטה נוספת שמאפשרת לנו לסמן, באמצעות כלים טופוגרפים את השטח. מיפוי פוטוגרמטי מוכר בעיקר בתהליכים של בניית כבישים ודרכים הנוצרים על פני תאי שטח שונים בקו רציף לאורך זמן, כך שמדובר על טכניקה, משום שהיא גם זולה יותר, שמאפשרת לנו להגיע לתוצאה טובה בלי להפעיל משאבים רבים מדי. אבל, איך שלא נסתכל על זה מיפוי פוטוגרמטי באמצעות רחפנים מביא תוצאה הרבה פחות מדויקת.

כאשר אנחנו רוצים לגשת לתהליך בניה של נכס, מה שהוא מטבע הדברים דורש תשומת לב גבוהה בהרבה מיצירה של כביש או דרך, אנחנו צריכים לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי השטח בו אנחנו בונים, מכאן הבחירה הטבעית והשכיחה של אורתופוטו עבור מענה מקצועי במקרה הזה.

היום אנחנו לא מכירים שיטה טובה יותר לביצעו של מיפוי שטח מאפשר אורתופוטו שמאפשר לנו לקבל קנה מידה מדויק וליצור מפה שבה לא יהיו לנו מרווחי טעות בין מה שאנחנו רואים במפה, בתצלום האוויר ובין מה שמתרחש בשטח בפועל.

אורתופוטו זו עבודה למקצוענים!

כבר אמרנו את זה קודם, אבל חשוב להדגיש את הנקודה הזו שוב. אורתופוטו היא עבודה למי שיודעים לבצע את המדידה המורכבת הזו. אורתופוטו היא מה שמבצעים מודדים מוסמכים שלמדו את התחום לאורך תקופת זמן ארוכה וביצעו את ההכשרה המעשית לצורך קבלת ההסמכה. שגיאה של הפקת אורתופוטו או אפילו התקנה לא נכונה של אורתופוטו מרחפן יכולה להביא לתוצאות שגויות שאת התוצאות שלהן אנחנו עלולים לראות בשטח לאורך תהליך הבניה שיתרחש בעתיד בפועל.

מה המחיר של אורתופוטו?

מחיר אורתופוטו נגזר מכמה פרמטרים. הראשון הוא הביצוע של איש המקצוע. מי שלמד לאורך תקופת זמן ארוכה, מי שיכול אפילו להביא לכם חוות דעת מומחה לבית משפט, פשוט משום שהוא הוסמך לעבודה בתחום.

החלק השני שמרכיב את המחיר הכולל הוא הרחפן עצמו, ממנו מבצעים את הצילום בסופו של דבר. מוצר שעולה לא מעט בייחוד כאשר מדובר על הפקת תמונה שצריכה להיות באיכות גבוהה מאוד.

החלק השלישי והאחרון שמשפיע על המחיר הוא היצירה של אורתופוטו בפועל. כך שהמחיר ינוע בין 1500 ₪ ויכול להגיע עד אלפי שקלים ויותר במקרים מסוימים, תלוי במקרה. חשוב כמובן לזכור כי אולי המחיר נשמע יקר, אבל בפועל אורתופוטו מקצועי זו הדרך להבטיח כי תהליך הבניה, שלכתחילה הוא תהליך יקר, יתרחש באופן מקצועי ומדויק לאורך כל הדרך.

תמיד טוב להתייעץ לפני היציאה לדרך

כאמור, אורתופוטו הוא רק מושג אחד בתוך שורה ארוכה של מושגים שמרכיבים את תהליך הבניה כולו מההתחלה ועד הסוף. חשוב מאוד להתייעץ עם הקבלן שלכם, עם המהנדס או האדריכל לפני היציאה לשטח כדי שתדעו בדיוק מה נדרש מכם כדי להגיע בסופו של דבר לתוצאה לה אתם מקווים.

תהליך בניה הוא תמיד תהליך ארוך ומורכב וחשוב להגיד כי אתם תמיד יכולים לקחת כמה דקות ולנשום לפני שאתם ממשיכים בדרך.

מודדים אקספרס – המומחים במדידות וצילומי אוויר

מודדים אקספרס נמצאים כאן כדי להעניק לכם שירות מצוין לאורך כל הדרך. אנחנו נגיע במהירות ונבצע את העבודה בצורה יעילה ומקצועית כדי להגיע לתוצאה מדויקת. אנחנו מעניקים שירותי אורתופוטו בכל רחבי הארץ ולכל שאלה נוספת אתם יכולים ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך אתר האינטרנט לקבלת מענה.

5/5 - (19 דירוגים)

שאלה נפלאה! אנו מבצעים את כל סוגי המדידות:

  • מדידות ארנונה
  • מדידות להיתר בניה
  • מדידות קרקע
  • מדידות פנים
  • רישום פרצלציה
  • תשריט בית משותף
  • תצ"ר ועוד…

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר 077-8043050 ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.

בהחלט כן! אנו מעניקים שירות בכל רחבי הארץ. לרשותינו מס' מודדים מוסמכים מטעם המרכז למיפוי ישראל ובעלי רישיון בתחום, כך שתקבלו את המענה המקצועי ביותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.