מודדים אקספרס

מדידות אדריכליות

שירותי מדידות הן מה שהחוק מחייב לבצע ברקע של כל פרויקט בניה או שיפוץ ומדובר לא רק במה שחשוב כי החוק מכתיב שכך יש לעשות, אלא יש לתהליך ההכנה הזה, לתהליך של מדידות אדריכליות משמעויות מרחיקות לכך בכל הנוגע ליעילות של תהליך העבודה בהמשך. את כל המידע על הנושא תוכלו למצוא ממש כאן.

מדידות לאדריכלים ולהיתרי בניה ועבודות שיפוץ

כאשר אנחנו עומדים לפני שיפוץ או כאשר אנחנו מעוניינים להתחיל בתהליך בניה של נכס זה או אחר, הרבה פעמים התהליך מלווה בעבודה עם שורה ארוכה של אנשי מקצוע שבמקרים רבים אנחנו לא מבינים מה הם עושים. לא פעם זה באמת מצער לראות יזמים, לקוחות פרטיים ומשקיעים שבוחרים להשקיע הרבה כסף בפעולות שלא ברור מה המטרה שלהן. אנחנו כאן כדי לעשות סדר. כדי לדבר אתכם על אחד התחומים החשובים שיש בענף הבניה הוא מדידות לאדריכלים או בשמו השני מדידות אדריכליות.

'מודדים אקספרס' החברה המתקדמת ביותר לשירותי מדידה

שירותים של מדידות אדריכליות תוכלו למצוא אצלנו, חברת 'מודדים אקספרס'. חמש עשרה שנים של ניסיון במדידות מסוגים שונים. מדידת בית לפני שיפוץ, מדידה להיתר בניה, מדידות פנים ועוד, את כל אלו תוכלו למצוא אצלנו.

אנחנו נעזרים לאורך העבודה במכשירים מבוססים טכנולוגיה מתקדמת. צילומי תלת ממד, תצלומים אלקטרו אופטיים, מכשירי לייזר לביצוע מדידה מדויקת ועוד. את השירות תוכלו לקבל בפריסה ארצית וליהנות ממנה בכל רחבי הארץ.

מה אלו למעשה מדידות אדריכליות ועבור מה הן נצרכות?

לפני שנדבר על מדידות לאדריכלים, בואו ניקח דוגמה מתחום שונה לחלוטין. בואו נדבר על ייצור רכב כמשל. כאשר חברה מתקדמת בתחום הרכב מעוניינת ליצור רכב חדש לא יעלה על הדעת כי זו תתחיל את התהליך בלי להחליט מה יהיה גודל הרכב, מה יהיה גודלם של החלקים השונים ועוד. כלומר, לפני היציאה לדרך היזמים צריכים מפה, צריכים נתונים שנמדדו באופן מקצועי. הדבר נכון לתפירה של בגד חדש והוא נכון כאשר מדובר על פרויקט בניה.

בהיבט הזה אין הבדל בין מדידות לאדריכלים של שטח קרקע ריק, עליו עתיד לקום בניין ובין מדידה לצורך שיפוץ של בית עומד. כך או אחרת, לפני שאנחנו יוצאים לדרך אנחנו חייבים להבין את הנתונים בשטח. הסיבה בגינה קוראים לתהליך הזה מדידות אדריכליות הן משום שבעל המקצוע שצריך לקחת את הנתונים ולעשות בהם שימוש הוא האדריכל. מהנדס מדידות הוא מי שנעזר בידע מקצועי ובכלים מתקדמים עליהם עוד נפרט בהמשך ויוצר מפה מדוקדקת על פיה ניתן לצאת לדרך.

מדוע מדידות לאדריכלים זו עבודה למקצוענים?

מדידות לאדריכלים זה תחום השמור למקצוענים קודם כל משום שהחוק, פקודת המדידות לשנת 1982 קובע באופן חד משמעי כי רק מודד מוסמך רשאי למדוד תא שטח או בית ולחתום על המסמך הרשמי כי תהליך המדידה בוצע כראוי. כך גם רצוי שיקרה במדינה מערבית מתוקנת בה יש לפקח על תחום הבניה.

הסיבה השניה בגינה חשוב לבחור מודד בניה מקצועי היא משום שאם לא יהיו לנו הנתונים המדויקים, תהליך הבניה לא יתנהל כשורה, מה שיביא לשורה של תקלות בהמשך הדרך. חשוב להבין כי אין משרד מדידות שלא מעסיק רק מודדים מוסמכים שעברו הכשרה של ארבע שנים בטכניון של הנדסה גיאודטית ולאחר מכן עברו עוד שנתיים של הכשרה מעשית בתחום עד לקבלת ההסמכה הנדרשת.

מדידה מדויקת בענף הבניה היא לא מדידה פשוטה בכלל. מדובר על מדע של ממש ועל שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים שדורשים ידע מקיף על מנת שניתן יהיה להוציא מהם את המיטב. אם לא ניעזר במי שיודע איך לחשב את הנתונים באופן מדויק, אנחנו נמצא את עצמנו בבעיה בהמשך הדרך.

שני סוגים של מדידות לאדריכלים

מדידות לאדריכלים אפשר לחלק לשתי קטגוריות פחות או יותר. הקטגוריה הראשונה היא כל מה שנוגע לתהליך של מדידות להיתר בניה, כלומר מדידה של שטח האתר מאפס. הסוג השני הוא מדידות לאדריכלים עבור שיפוץ של בית, כלומר מדידות פנים. מעבר לכך קיימות גם מדידות שנועדו להורדה של גובה תשלום הארנונה על כך לא נרחיב כעת. כדי לעשות סדר נסביר על שתי הקטגוריות של מדידות לאדריכלים בהרחבה:

מדידות לאדריכלים לצורך מדידות להיתר בניה

כאן חשוב להגיד כי מדידות לאדריכלים בתוך פרויקט של בניית נכס מאפס אלו לא מדידות שמתרחשות פעם אחת. בדרך כלל מדובר על ארבע מדידות שונות המלוות את התהליך כולו שלכל אחת מהן מטרה משלה. מדידות אדריכליות בשלב הראשון צריכות להיעשות בטווח הזמן של חצי שנה לפני הגשת תוכנית הבניה בידי האדריכל, כך קובע החוק.

לאחר היצירה של תכנית הבניה יתבצעו מדידות אדריכליות עבור העובדים בשטח, כדי לסמן להם איפה לבצע את העבודות. מדידות אדריכליות נוספות יתבצעו לאורך העבודה כדי לוודא כי זו נעשית בהתאם לתכנית המקורית. בסוף, תתבצע מדידה לטופס 4. טופס הנותן את האישור לבניין כמקום בו ניתן לשכן דיירים או עובדים.

מדידות לאדריכלים לפני שיפוץ

תהליך פשוט יותר, בדרך כלל אלו יהיו מדידות אדריכליות המבוצעות פעם אחת. כאמור, המטרה שלהן היא לתת לאדריכל את הנתונים המדויקים לגבי השטח על מנת שיהיו לו הכלים ליצור תכנית בניה מקצועית ומהודקת.

מודד מוסמך מחיר זול, קיים?

בדרך כלל התשלום עבור מדידות אדריכליות נקבע על פי האתגר שהפרויקט מציב. שכן ישנם מקרים בהם העבודה תהיה פשוטה יותר ומקרים בהם מדידות לאדריכלים ידרשו כלים מתקדמים ויקרים כמו גם הרבה זמן. בדרך כלל חברות מדידה יוכלו להוריד את המחיר מה שלמשל מודד מוסמך מומלץ עצמאי לא יצליח לעשות. המחיר של מדידות אדריכליות הוא בערך 1,500-3,000 ₪  למדידה, במידה ובוחרים לקחת 'חבילה' של מדידות לאדריכלים המלוות פרויקט שלם של ארבע מדידות, המחיר יעמוד על 5,000 ₪ בממוצע ועשוי להשתנות מפרויקט לפרויקט.

מדידות אדריכליות מבצעים בעזרת חברת 'מודדים אקספרס'

מדידות לאדריכלים בכלים מתקדמים ובמחירים משתלמים אפשר למצוא אצל מודדים אקספרס. ליצירת קשר ולהנעה של פרויקט חדש, צרו קשר עבור מדידות אדריכליות מקצועיות. תוכלו ליצור קשר עבור מדידות לאדריכלים באינטרנט או בטלפון.

5/5 - (14 דירוגים)

שאלה נפלאה! אנו מבצעים את כל סוגי המדידות:

  • מדידות ארנונה
  • מדידות להיתר בניה
  • מדידות קרקע
  • מדידות פנים
  • רישום פרצלציה
  • תשריט בית משותף
  • תצ"ר ועוד…

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר 077-8043050 ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.

בהחלט כן! אנו מעניקים שירות בכל רחבי הארץ. לרשותינו מס' מודדים מוסמכים מטעם המרכז למיפוי ישראל ובעלי רישיון בתחום, כך שתקבלו את המענה המקצועי ביותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.