מודדים אקספרס

מהנדס מדידות

מהנדס מדידות הוא איש מקצוע בו אנחנו יכולים להיעזר הרבה מאוד פעמים בלי להבין מה התפקיד שלו כולל הלכה למעשה. בכלל, בענף הבניה לעיתים נדמה כאילו יש לבחור אנשי מקצוע סתם כדי לסמן שהעבודה שלהם בוצעה בלי שתהיה לכך מטרה אמיתית.

מה תפקידו של מהנדס המדידות?

אין חוק שהוא חוק שרירותי שנועד להכשיל לקוחות פרטיים או יזמי נדלן גדולים, מדובר על תקנות אותן קבעה המדינה כדי להגן על מי שעתידים להתגורר בנכס. מהנדס מדידות אם כן הוא עוד גורם משמעותי בתהליך הבניה. מהנדס מדידות מלווה שורה של תהליכים בענף הבניה ויש לעבודה שלו כמה מטרות. אם אתם רוצים לשמוע עוד על העבודה של מהנדס מדידות, זה הזמן שלכם לצלול איתנו לעובי הקורה.

מחפשים מהנדס מדידות מקצועי? נשמח לעזור

אם אתם מחפשים פשוט מהנדס מדידות מקצועי שייתן לכם את המענה לו אתם זקוקים בלי שום בעיה או הקדמות מיותרות, מהנדס מדידות תוכלו למצוא אצל 'מודדים אקספרס'. חברת מדידות שנותנת מענה בפריסה ארצית לכל מי שמחפש מהנדס מדידות מומלץ ולא ידע איפה להתחיל. אצלנו תקבלו שירותי מדידות עובר מגוון של צרכים. מדידות שטח, מדידות פנים, איש מקצוע מנוסה, מודד ארנונה ועוד.

אצלנו כל מהנדס מדידות מקבל את המכשירים המתקדמים ביותר כדי שתהיה לו האפשרות לבצע את המדידה בצורה קפדנית ומדויקת כדי שאתם, בתור לקוחות, תקבלו רק את הטוב ביותר. אם אתם מחפשים מידע נוסף אנחנו כאן כדי לתת לכם את המענה הדרוש.

אז מה אלו בדיוק תכניות מדידה ולמה הן משמשות?

מהנדס מדידות הוא מי שאמון על תכניות מדידה והוא מי שתפקידו לתת את המידע המדויק ביותר אחרי שביצע מדידות הנדסיות בצורה מקצועית. המטרה של תהליכי מדידות למיניהם היא לתת את המידע המדויק לגבי גודל של תא שטח ולגבי העצמים השונים שקיימים בתוכו. הסיבה לכך ברורה, רק אחרי שיהיה לנו המידע המדויק נוכל ליצור תכנית, שרטוט אדריכלי לבית או בניין.

רק בעזרת נתונים מדויקים ניתן יהיה לפנות לעירייה או לרשות המוניציפלית ולהוריד את גובה שתלום הארנונה אותה אנחנו נדרשים לשלם. עד כאן אין חולק. אלא שהרבה פעמים זה נראה כאילו, בשפת הרחוב: 'מה כבר עושה מהנדס מדידות, למה אי אפשר פשוט למדוד את השטח באופן עצמאי?'. התשובה לכך פשוטה, מהנדס מדידות לא מבצע עבודה כל כך פשוטה, יתרה מכך, מבחינה משפטית מי שיכול לחתום על התוצאות של תהליך המדידה יכול להיות רק מודד מוסמך שעבר את ההכשרה הנדרשת בתחום.

בקצרה נגיד כי ההכשרה כוללת ארבע שנים של לימודי הנדסת גיאודזית בנוסף על שנתיים של עבודה בפועל בשטח, לפני קבלת ההסמכה בפועל. אם אתם מתלבטים מהנדס מדידות מסוים, אגב, תוכלו למצוא את רשימת המודדים המוסמכים באתר של רשות מקרקעי ישראל.

באילו כלים ניעזר מהנדס מדידות

מודד קרקע צריך לתת את הנתונים המדויקים על תא שטח זה או אחר. רק לשם ההמחשה, כאשר אנחנו מדברים על עבודה של מהנדס מדידות במקרה של מדידות לצרכים אדריכליים, כלומר עבור שיפוץ או בנייה של נכס מאפס. הרבה פעמים במידה והעבודה לא נעשתה כנדרש, התוצאה היא בסופו של דבר עבודה לא מדויקת של העובדים בשטח, מה שיוביל כמו מפולת לסידרה של אירועים שיובילו ליצירה של תוצאה לא מדויקת במקרה הטוב וממש מסוכנת במקרים אחרים.

זו הסיבה בגינה מדידות נערכות בכלים מתקדמים ודי יקרים, אם יורשה לנו לומר. החל ממצלמות אלקטרו אופטיות המאפשרות לנו לקבל תצלומי תלת מימד לצורך יצירה של סימולציות מהימנות שיאפשרו יצירה של תכנית בניה מדויקת, כלה בשימוש במכשירי מדידה באמצעות קרן לייזר שיכולים למדוד לנו את השטח באופן מדויק. אל תשכחו כי מהנדס מדידות לא מברר רק מה גודל השטח.

הרבה פעמים הוא צריך להגיד מה גובה השיפוע בין מפלסים שונים בשטח וכן הלאה. לאחר שאותו מהנדס מדידות יקבל את כל המידע מכל המכשירים, תהיה לו האפשרות לתת את התשובה המדויקת לגבי גודל השטח בסופו של דבר.

ביצוע מגוון סוגי מדידות

כאמור, מהנדס מדידות מבצע את העבודה שלו עבור כמה מטרות שונות:

מהנדס מדידות הוא בעצם מודד מוסמך

מהנדס מדידות מקצועי הרבה פעמים ילווה תהליך של בניה מאפס. העבודה תתחיל עם מדידה של השטח לצורך מתן נתונים לאדריכל ליצירה של תכנית אדריכלית. לאחר מכן מהנדס מדידות יעזור לעובדים בשטח לסמן היכן עליהם לבנות ולהציב את היסודות. בהמשך הוא יבצע מדידות במבנה הנרקם ויקבע האם קיימת התאמה בין השטח ובין מה שנכתב בתכנית המקורית. בסוף, מהנדס מדידות מוסמך יחתום על מסמך שיאפשר לבעלי הנכס לקבל אישור, טופס 4, המקנה את האישור לשכן דיירים בנכס האמור.

במידה ואתם עובדים עם משרד מדידות, יכול להיות שתעבדו עם כמה מהנדסים שונים למרות שהתוצאה תהיה אותה התוצאה. טיפ קטן מאיתנו: על פי חוק על אדריכל להגיש את תכנית הבניה עבור ההיתר במסגרת זמן קצובה של עד חצי שנה מרגע מתן תכנית המדידה בידי מהנדס מדידות. שימו לזה לב ואל תפספסו את המועד האמור.

מהנדס מדידות עבור מתן נתונים לשיפוץ

למעט העובדה כי מדובר על עבודה הרבה פחות מורכבת מאשר מדידה של שטח וליווי פרויקט הבניה במקרה של בניה מאפס, מדובר בסך הכל על עיקרון דומה. כלומר, המטרה של מהנדס מדידות היא להביא את הנתונים המדויקים לגבי הנכס כדי שאדריכל מקצועי יקבל את הנתונים שיאפשרו לו ליצור תכנית בניה מהימנה ומתאימה למקום.

שירותי מיפוי לצורך יצירה של תשריט בית משותף

לעיתים מדובר על תהליך שמתווסף למדידות לפני שיפוץ או בתום תהליך בניה, לעיתים מדובר על מיפוי שנערך ללא הקשר מסוים. בגדול מדובר על יצירה של מפה בה מסומנים השטחים של כל בעל נכס בבניין משותף, מהמחסנים ועד לשטחים המקיפים את הבניין. למסמך יש משמעות מבחינה משפטית.

מהנדס מדידות המבצע מדידה לצורך תשלום ארנונה

אם אתם חושדים כי אתם משלמים ארנונה גבוהה יותר בשל חישוב לא נכון של העירייה של שטח הנכס שלכם, אתם יכולים להיעזר במהנדס מדידות שיאפשר לכם להגיש לעירייה את הנתונים המדויקים ולערער על הנתונים שיש בידיה של הרשות המוניציפלית היום.

מודד מוסמך מחיר

מהנדס מדידות לוקח בדרך כלל בין 1500-3000 ₪ עבור תהליך מדידה, תלוי במקרה ובנתונים בשטח. חשוב לזכור כי מדובר על מי שעבר הכשרה מקיפה כדי לעסוק במקצוע ועל מי שצריך להיעזר בכלים מתקדמים כדי לתת את הנתונים הרלוונטיים והמדויקים ביותר. מהנדס מדידות מחיר יכול להיות משתלם במיוחד כאשר בוחרים באיש מקצוע אחד עבור ליווי של תכנית בניה מההתחלה, כלומר לאורך ארבע המדידות הנדרשות בבניה של נכס מאפס. חבילת השירות במקרה הזה תצא בערך 5000 ₪, כאמור, בכפוף לנתונים בשטח.

מחפשים מהנדס מדידות? חברת 'מודדים אקספרס' לשירותכם

אם אתם לאחר קניית מגרש ואתם מעוניינים לבנות את בית חלומותיכם וזקוקים לשירותי מיפוי ומדידה זה הזמן שלכם ליצור קשר עם מודדים אקספרס. אנו מעניקים את שירותינו בפריסה ארצית במחירים הוגנים יחד עם שירות אדיב ומקצועי. לרשותינו מיטב הטכנולוגיה לביצוע מדידות מדויקות החל ממכשירי GPS וכלה ברחפנים המבצעים צילומי אורתופוטו בצורה מקצועית. צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

5/5 - (14 דירוגים)

שאלה נפלאה! אנו מבצעים את כל סוגי המדידות:

  • מדידות ארנונה
  • מדידות להיתר בניה
  • מדידות קרקע
  • מדידות פנים
  • רישום פרצלציה
  • תשריט בית משותף
  • תצ"ר ועוד…

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר 077-8043050 ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.

בהחלט כן! אנו מעניקים שירות בכל רחבי הארץ. לרשותינו מס' מודדים מוסמכים מטעם המרכז למיפוי ישראל ובעלי רישיון בתחום, כך שתקבלו את המענה המקצועי ביותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.