מודדים אקספרס

מודד שטח

העבודה של מודד שטח היא עבודה חשובה מאין כמוה, נדבך משמעותי מענף הבניה. לפני שנדבר על הבירוקרטיה, על חוקי המדינה וכן הלאה, אנחנו רוצים לדבר בכמה מילים על ההיגיון הבריא. לפני שאנחנו מתחילים כל פרויקט חשוב, כל רעיון גדול, אנחנו מתחילים בתכנון שלו. זה נכון לחתונה אותה מתכננים חודשים רבים מראש, זה נכון לפיתוח של כל מוצר, זה נכון גם כאשר אנחנו מתכננים בית או בניין, מוסך או מפעל.

מדידת שטח לפני תהליך הבניה

כל תהליך בניה דורש מודד שטח שיבחן את המגרש האדמה עליו אמור להתחיל תהליך הבניה, כדי שניתן יהיה לבצע את מלאכת התיכנון בצורה הטובה והמקצועית ביותר. בהמשך נדבר על האופן בו מודד מגרש מבצע את העבודה שלו, מה ההכשרה הדרושה לו לשם כך ואיך גם אתם יכולים למצוא מודד מגרש במחירים משתלמים אחרי שהבנתם לעומק מה הוא בעצם עושה.

כדי למצוא מודד שטח מוסמך פונים ל'מודדים אקספרס'

חברת 'מודדים אקספרס', מספקים שירותי מדידות לכל ענף הבניה הישראלי. החל מלקוחות פרטיים וכלה בלקוחות עסקיים. מודדים אקספרס נותנים שירותים שונים בענף כבר קרוב לחמש עשרה שנים והיד עוד נטויה. אנחנו נעזרים בכלים מתקדמים ומשתמשים בין היתר במכשירים למדידה באמצעות GPS, נתוני לוויין ומכשירי מדידה המבוססים על לייזר ועוד.

מכשירים אשר מביאים לנו את האפשרות להיעזר בטכנולוגיה המתקדמת שמופיעה בעולם שלנו בכל פינה, כדי שאתם תוכלו לקבל את המידע המהימן ביותר בסופו של דבר. אז אם אתם מחפשים מודד שטח מקצועי שייתן לכם את המענה הטוב ביותר, אנחנו כאן כדי לעזור לכם.

מודד שטח מוסמך
מודד שטח מוסמך

במהלך תהליך בניה תיפגשו עם מודד שטח מקצועי ארבע פעמים

מודד שטח מקצועי מבצע מדידה של המגרש בשלב הראשון, כדי להביא לאדריכל או למהנדס, מי שעתיד לתכנן את הנכס, על מנת שיתחשב בנתונים בשטח ויפעל בהתאם. תהליך המדידה כולל מדידת שטח והעברת הנתונים הלאה. את העבודה של מודד מגרש הוא מבצעת בעזרת אורתופוטו צילום אוויר וכן הלאה.

התוקף של מפת מדידה להיתר אותה מכין בסופו של דבר מודד קרקע רלוונטית עבור חצי שנה בלבד עד לסיום הכנת תכנית הבניה על ידי אדריכל. כך שחשוב לדעת כי במידה ואתם בוחרים מודד שטח לביצוע עבודה, כדאי מאוד שתהיו בטוחים כי אתם יודעים מי עתיד להיות האדריכל שיתכנן עבורכם את הנכס.

לאחר המדידה הראשונית של מודד שטח, כאשר יתחילו השלבים הראשונים בתהליך הבניה על אותו מודד מגרש יהיה לבצע סימון על השטח שיבטיח כי הכלונסאות, עמודי התמך וכן הלאה, יהיו ממוקמים במקום הנכון להם גם בשטח.

בשלב השלישי והרביעי העבודה של מודד שטח היא לוודא שהקבלן ביצע ובנה את המבנה לפני תכניות המדידה ואין חריגות בגודל המבנה וכל זה כדי שתוכלו לקבל את האישור הסופי (טופס 4) לשיכונם של דיירים חדשים באותו הבית.

מודד מגרש לא יכול להיות כל אחד!

כאמור, מדידות שטח חייבות להיעשות באופן מדויק על מנת שבסופו של דבר התוצאה תהיה כזו שניתן יהיה להסתמך עליה. זו הסיבה בגינה על אותו מודד שטח מוסמך לעבור הכשרה ארוכה שכוללת כמה חלקים. בשלב הראשון, כדי להפוך ולהיות מודד מוסמך, על אותו מודד קרקע לעבור ארבע שנים של לימודי הנדסה גיאודטית, לאחר מכן שנתיים של הכשרה מעשית.

שימו לב, כי אם אתם תוהים האם מודד שטח שבחרתם הוא בעל מקצוע מוסמך, אתם יכולים להציץ ברשימת המודדים המוסמכים שמופיעים באתר של המרכז למיפוי ישראל.

מודד להכנת תשריט בית משותף

אחת מתחומי האחריות של מודד שטח זה ליצור תשריט בית משותף. מה זאת אומרת? מדובר על תיאור הנדסי שיש לו תוקף משפטי, בו מתואר שרטוט הבניין או הבית המשותף מלמעלה, כאשר כל חלק מסומן על פי בעליו. כלומר, אם יש בניין משותף אשר בתוכו מתגוררות ארבע משפחות ולכל משפחה יש מחסן פרטי משלה, התשריט יתאר את הבניין ואת החלוקה של המחסנים כאשר המחסן של כל משפחה מסומן בנפרד.

לתשריט כזה יש הרבה מאוד משמעויות. הוא רלוונטי במקרה של חלוקה מחדש של השטח מה שלעיתים מתרחש אחרי שיפוץ או במידה ונערך הסכם חדש בין הדיירים. התשריט הזה רלוונטי עבור רישום בטאבו. כאן אנחנו מדברים על עבודה של מודד קרקע מול לקוחות פרטיים, אבל קורה שגם עיריות וגם גופים גדולים יותר נעזרים בעבודה של מודד שטח כדי לסמן את העיר בצורה הטובה ביותר.

מדידת שטח בעזרת מודד
מדידת שטח בעזרת מודד

איך מוצאים מודד שטח מומלץ?

רישיון מודד הוא אחד הפרמטרים שקובעים האם מדובר על מודד שטח שכדאי לעבוד איתו, אבל זה החלק הקל. החלק המורכב יותר נוגע לבחירה מתוך המאגר הדי גדול הזה של מודדי שטח מוסמכים. מה שחשוב לדעת הוא קודם כל, בראש ובראשונה, אם האדריכל שלכם או כל בעל מקצוע איתו אתם נמצאים בקשר, ממליץ לכם על מודד מגרש מוסמך זה או אחר, וודאו כי לא מדובר במי שנמצא בקשרי עסקים עם אותו מודד מה שעלול להתבטא בעמלה אותה משלם המודד לבעל המקצוע שמתגלגלת אליכם בתור כסף נוסף שאתם צריכים לשלם.

מעבר לכך, וודאי בתחום של מדידות שטח, אנחנו תמיד מאמינים בבחירה של חברת מדידות. שכן אם אתם נמצאים במהלך פרויקט וצריכים לבצע מדידות מספר פעמים, משרד מדידות יאפשר לכם לקבל את המחיר הכי נוח עבור העבודה ויתאים לכם את המודד שאתם צריכים בכל פעם. כאשר אתם עובדים עם משרד מדידות יש לכם כתובת ועם מי לדבר כאשר משהו לא מתנהל בדיוק כמו שקיוויתם.

כמה עולה מודד מגרש למדידת שטח?

מדידה חד פעמית של מודד שטח תעלה בערך 1500 ₪, תלוי במידת המורכבות של העבודה במכשירים בהם אותו מודד קרקע נאלץ להיעזר כדי לתת לכם את המענה הטוב ביותר. מדידת נכס קטן יחסית לא דומה בהיקף העבודה לתהליך של מדידות הנדסיות בתא שטח גדול.

המחיר הממוצע עבור העבודה עומד בערך על 3,000 ₪, כאמור, בהתאם לכלים בהם על מודד שטח להיעזר כדי לבצע את העבודה. במידה ומדובר על תהליך של ליווי פרויקט בניה על ידי מודדים מוסמכים, המחיר עבור החבילה כולה, ארבע מדידות, יעמוד בדרך כלל על 5,000 ₪ פחות או יותר.

מודד מגרש מחיר
מודד מגרש מחיר

אל תחפשו שירותי מדידת שטח ברגע האחרון

העבודה של מודד שטח עבור תהליך בניה ועבור תחילת העבודה של אדריכל מקצועי, תקפה לחצי שנה. לא רק זה אלא שמדידה של השטח היא מה שחשוב מאוד לבצע כדי להתחיל ולהזיז את הפרויקט. אל תמתינו. בחרו כבר היום מועד לביצוע המדידה ותתאמו עם אדריכל או אדריכלית שמוצאים חן בעיניכם עבור התחלה של תהליך הבניה.

מודדים אקספרס – שירותי מדידה בפריסה ארצית

'מודדים אקספרס' תמיד ישמחו לעזור לכם וללוות אתכם לאורך תהליך הבניה כולו. אנחנו כאן לכל שאלה, מחכים עם אנשי מקצוע מעולים, כלים מתקדמים ובעיקר, עם חבילות שירות במחירים משתלמים לכל כיס.

5/5 - (20 דירוגים)

שאלה נפלאה! אנו מבצעים את כל סוגי המדידות:

  • מדידות ארנונה
  • מדידות להיתר בניה
  • מדידות קרקע
  • מדידות פנים
  • רישום פרצלציה
  • תשריט בית משותף
  • תצ"ר ועוד…

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר 077-8043050 ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.

בהחלט כן! אנו מעניקים שירות בכל רחבי הארץ. לרשותינו מס' מודדים מוסמכים מטעם המרכז למיפוי ישראל ובעלי רישיון בתחום, כך שתקבלו את המענה המקצועי ביותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.