מודדים אקספרס

מיפוי פוטוגרמטרי

צריכים לבצע מדידה פוטוגרמטרית למגוון מטרות? מודדים מוסמכים של חברת 'מודדים אקספרס' ישמחו להושיט לכם יד. מיפוי פוטוגרמטרי הוא תהליך ייחודי, שיכול לתת לכם ולאנשי הצוות איתם אתם עובדים, את כל הנתונים בדרך לתהליך הבניה עליו אתם חולמים כבר הרבה זמן.

הכנת מפת מדידה פוטוגרמטרית

השירות שלנו למיפוי פוטוגרמטרי מתבצע בכל חלקי הארץ, עם ציוד מתקדם, אנשי צוות מצויינים וכמובן, מסיימים את העבודה עם מפה פוטוגרמטרית מסודרת, החתומה על ידי מודד מוסמך בעל רישיון. רוצים להזמין מיפוי פוטוגמטרי עוד היום? אתם יכולים ליצור קשר ולדבר איתנו, בטלפון או דרך אתר האינטרנט. אנחנו כאן בשבילכם.

מהי פוטוגרמטריה
מהי פוטוגרמטריה?

מה זה פוטוגרמטריה?

מדידה פוטוגרמטרית היא מדידה שתפקידה הוא לפענח את הנתונים בשטח, למצוא את הקשר בין עצמים שונים לאורך המרחב, תוך השוואה של תצלומי אוויר האחד לשני, על ידי מודד מוסמך. מיפוי טופוגרמטרי הוא מיפוי יעיל, אבל חשוב לדעת כי בדרך כלל, הוא לא נחשב מדויק כמו מדידה קרקעית. בדיוק בגלל זה מיפוי פוטוגרפי משמש לדברים קצת אחרים.

פיענוח תצלומי אוויר הוא בדרך כלל משתלם יותר מאשר מדידה קרקעית, אבל, חשוב לקחת בחשבון את החסרונות לעומת היתרונות, כדי שתקבלו את המוצר שיתן לכם את המענה הטוב ביותר בסופו של דבר.

מי כן נעזרים בתוצר של מיפוי פוטוגרמטרי?

בדרך כלל, מיפוי פוטוגרמטרי משמש מועצות אזוריות ורשויות מוניציפליות. הרבה פעמים, השימוש שלהם בתהליך של פוטוגמטריה יהיה כדי לתכנן כביש, מסילות רכבת וכיוצא באלו. הרעיון הוא, שבניגוד לתוכנית בניה בתוך מגרש אחד, של בית פרטי לצורך העניין, אז חשוב להבין את כל המשתנים הקטנים ביותר בשטח, במקרה של פוטורמטריה, המטרה היא להבין מה המצב בגדול, לאורך מקטע ארוך.

כך גם חוסכים כסף, כי לא מנתחים את כל המשנים בתוך תא שטח גדול, שעה שרוצים להבין מה קורה בנקודה ספציפית בתא השטח ומהצד השני, אפשר לקבל מידע על תא שטח הרבה יותר גדול.

האם מודד מוסמך מבצע מדידה פוטוגרמטרית?

התשובה היא כמובן, אבל היא תשובה רחבה יותר מאשר כזו הניתנת במילה אחת. מדוע? משום שתהליך של מיפוי פוטוגרמטרי, הוא רק חלק מתהליך הפיענוח של מידות השטח. משום שהמטרה היא בסופו של דבר, להבין מה קורה בתוך תא השטח, לכן כדאי לחשוב על כך מראש ולעשות הערכת מצב.

לפעמים, מיפוי פוטוגרמטרי הוא התחלה של מדידת שטח קרקע שתגיע בהמשך. בפעמים אחרות, אפשר להשתמש בתוצאות של מיפוי פוטוגרמטרי, אבל, יש לעשות אדפטציה לקנה מידה כזה או אחר. בכל מקרה, תמיד טוב להיעזר בבעל מקצוע מנוסה, כדי להבין מה הדבר הנכון לעשות במקרה שלכם.

מדידה פוטוגרמטרית
מדידה פוטוגרמטרית

איך עושים מיפוי פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים?

התהליך מתחיל, כמובן, בפניה של הלקוח. לפני שהמודד יוצא עם כל המכשור המתקדם ביותר שיש לשוק להציע, אנחנו צריכים להבין מה צריך. אחרי שהוחלט על דרך פעולה, יוצאים המודדים לשטח ומעלים רחפנים לאוויר כדי לקבל תצלומי אוויר.

כמובן, פוטוגרמטריה היא טכניקה שמתאימה בין תצלומי אוויר שונים, בניסיון לחמוק מטעויות שנובעות מאשליה אופטית, אבל, כדי להגיע לחלק הטכני, קודם כל, אנחנו צריכים לקבל את התמונות. בדיוק בגלל זה, חשוב להיעזר בציוד טכנולוגי מתקדם וחדשני, כזה שיאפשר לנו לקבל תמונה רחבה ומדויקת ככל שניתן.

מטבע הדברים, ככל שניעזר במצלמות מתקדמות יותר וטובות יותר, כך התהליך הסופי, אחרי פוטוגמטריה, יהיה מדויק ונכון יותר. אחרי שנבחרה המצלמה המדויקת, צריך לחבר את המצלמה לרחפן מתאים. גם במקרה הזה, לא כל אחד יכול להפעיל רחפן עם מצלמה מתקדמת עליו.

משום שאנחנו רוצים לעשות את העבודה בצורה יעילה, רק מודד מנוסה יכול להעלות את הרחפן באוויר, לקחת את מספר התמונות הדרוש ולהמשיך, לעשות את אותה פוטוגרמטריה. כלומר, התאמה בין התמונות, כדי שהיחסים בקנה המידה יהלמו את הממצאים בשטח.

מה ההשלכות של עבודה לא מקצועית?

אתם וודאי כבר יכולים לדמיין את התוצאות בעצמכם, חישבו מה יקרה אם לא תיעשה פוטוגרמטריה מקצועית, כמו שצריך. המכונות כבר יגיעו לשטח העבודות, האישורים ינתנו, העובדים יגיעו למקום, אבל אם התכנית של האדריכל או המהנדס, לא יתאימו למה שקורה בשטח, במציאות, מה עשינו? או שהעבודות לא יתחילו, משום שהעובדים לא ידעו מה הם צריכים לעשות.

במקרים חמורים יותר, העבודות יתחילו ויתברר רק בדיעבד שנעשתה טעות חמורה. בכל הנוגע לתהליך מדידות מקצועי, אין פשרות. אנחנו יכולים להעיד על הפסדים כבדים שנבעו פשוט, מתוך עבודה לא מקצועית של מודדים לא מנוסים.

איך קובעים את קנה המידה של המפה?

ההנחיות שמלוות את תהליך יצירת המפה הן תוצאה של החלטות הממשלה, במידה והתצלום נועד לצורך קבלת היתר בניה, אז קנה המידה יהיה 1:250. אם המטרה של העבודה היא לא לקבל היתר בניה, אלא לתת נתונים לאדריכל או מהנדס, כדי להתחיל בתכנון הבניה.

אז ההחלטה על קנה המידה תתקבל ביחד עם אנשי המקצוע הנוספים, כדי שהעבודה תהיה חלקה ויעילה, בין כל אנשי הצוות. כמובן, תמיד מודדים מוסמכים מנוסים, יכולים לתרום מהידע והניסיון האישי שלהם. בסופו של דבר, אין תחליף לניסיון ולהיכרות עם המקצוע.

מודל פוטוגרמטרי
מודל פוטוגרמטרי

כמה עולה ביצוע מיפוי פוטוגרמטרי?

מחיר פוטוגמטריה נע בטווח שבין 1,500-5,000 ₪. ישנם כמה פרמטרים לקביעת המחיר, כגון גודל השטח, תנאי השטח ועוד. כמובן שצריך לדעת אם העבודה היא רק ביצוע מיפוי פוטוגמטרי או שהצורך הוא באיש מקצוע שיעשה את כל העבודה, מההתחלה ועד הסוף.

החל מצילום התמונות באמצעות רחפן ועד למיפוי מלא של השטח על פי הצרכים של הלקוח. חברת מדידות יכולה להוריד מהמחיר ולהציע חבילת שירות משתלמת, הרבה יותר ממודד מוסמך עצמאי.

אל תתמהמהו – הזמינו מיפוי פוטוגמטרי מהטובים בתחום!

אנחנו, בחברת 'מודדים אקספרס', מכירים את ענף הבניה כבר לא מעט שנים, כמו שכבר אולי הספקתם לקרוא, אנחנו עובדים בתחום המדידות והביצוע 15 שנים ובין היתר מספקים מענה של מיפוי פוטוגרמטרי.

מעבר לניסיון ולציוד מתקדם בתחום המדידות, אנחנו יודעים כי השלב הראשון בתהליך התכנון, הוא זה שיכול להביא אתכם קדימה ולהתחיל את התהליך הארוך הזה. הרי כל מסע גדול מתחיל בצעד קטן. אנחנו נשמח לבוא אליכם, לכל מקום בארץ ולתת לכם את המענה המקצועי המתאים.

5/5 - (19 דירוגים)

שאלה נפלאה! אנו מבצעים את כל סוגי המדידות:

  • מדידות ארנונה
  • מדידות להיתר בניה
  • מדידות קרקע
  • מדידות פנים
  • רישום פרצלציה
  • תשריט בית משותף
  • תצ"ר ועוד…

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר 077-8043050 ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.

בהחלט כן! אנו מעניקים שירות בכל רחבי הארץ. לרשותינו מס' מודדים מוסמכים מטעם המרכז למיפוי ישראל ובעלי רישיון בתחום, כך שתקבלו את המענה המקצועי ביותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.