מודדים אקספרס

רישום פרצלציה

כמו מושגים רבים בענף הבניה גם המושג פרצלציה עלול להיות מרתיע, אבל האמת היא כי מדובר על נושא פשוט. רישום פרצלציה הוא למעשה תחום שלם שמחבר בין המישור המשפטי ובין העבודה של מודד מוסמך.

מה זה רישום פרצלציה?

רישום פרצלציה הוא תהליך בו אנחנו לוקחים פיסת שטח ומחלקים אותה מחדש כך שיהיה ברור למי שייך כל חלק בטאבו. לתהליך של רישום פרצלציה יש הרבה משמעויות והוא מה שכדאי לכם לחשוב עליו ולבקש לעשות אותו מוקדם ככל האפשר. כל המידע על פרצלציה, על היתרונות ועל האתגרים של התהליך, תקבלו מיד.

מדידה עבור פרצלציה במהירות וביעילות

מודדים אקספרס מציעים לכם רישום פרצלציה יעיל ויסודי שייתן לכם את המענה המקצועי והמשפטי ויחתם בידי מהנדס מדידות מנוסה המוסמך לביצוע העבודה. את השירות תוכלו לקבל בכל רחבי הארץ ואנחנו נשמח לשרת אתכם ולעזור לכם מתוך ניסיון של כחמש עשרה שנים בתחום. לשאלות נוספות ולבירורים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל פלטפורמה רלוונטית עבורכם.

מה היתרונות של רישום פרצלציה?

לפני שנדבר על האופן בו עורכים רישום פרצלציה בפועל, על פרצלציה רצונית, פרצלציה לא רצונית, רה פרצלציה ומה לא, בואו נדבר רגע על היתרונות של רישום פרצלציה עבור המחזיקים בנכס עצמו. שכן המטרה כאמור, היא להסדיר את הרישום על קרקע מסוימת. המטרה של רישום פרצלציה היא להגדיר מחדש מי הבעלים של איזה שטח. תהליך הרישום יכול להיות רלוונטי עבור בעלים של דירות בבניין משותף שצריכים פרצלציה ורישום בית משותף משום שסביב הבניין יש כמה שטחים ציבוריים, כמו הגג המשותף, החצר, שטח המחסנים ועוד שהסטטוס המשפטי שלהם לא ברור.

רישום פרצלציה יכול להיות רלוונטי במקרים של פרצלציה במושבים בהם תושבים שונים לאורך השנים בחרו לבנות כל מיני מבנים וכעת לא ממש ברור למי שייך השטח בפועל מבחינה משפטית. רישום פרצלציה למעשה מקנה למחזיקים בנכס שני דברים:

רישום פרצלציה מאפשר לכל אחד מהבעלים לדעת בדיוק מה שייך לו

כך שאם יש מי שרוצה לבנות או לשפץ, למכור או להקים עסק בשטח שלו, הוא עכשיו יכול לעשות את זה, משום שלאחר רישום פרצלציה ברור מה שייך לו בטאבו.

רישום פרצלציה מעלה את הערך של הנכס

הרי אין מי שמעוניין לקנות שטח שלא ברור מי בעליו או כזה שעלול בעתיד להפוך למקור של בעיות משפטיות כאלו ואחרות. רישום פרצלציה מסודר פותר את הבעיה הזו מהשורש לחלוטין. כך עולה ערך הקרקע ובעלי הנכס יכולים רק להרוויח מזה.

האם רישום פרצלציה הוא חובה על פי חוק?

רישום פרצלציה הוא לא חובה על פי חוק לכתחילה. כלומר, על פניו, אם יש שטח שאף אחד לא יודע למי הוא שייך הבעלים של השטח לא יקבלו על כך קנס. אבל, כאשר יש שטח אדמה או נכס שעומדים בליבה של מחלוקת, הרשות המוניציפלית יכולה להחליט כי היא עורכת תהליך של פרצלציה. מה זה פרצלציה לא רצונית? זה בדיוק מקרה כזה. בו העירייה או הרשות המוניציפלית מחליטות לשלוח מודד מוסמך מטעמן לביצוע של פרצלציה מסודרת. התהליך יכול להיות תוצאה של החלטה של הרשות לפיתוח המקום, התהליך יכול להיגרם כתוצאה מבקשה של אחד הדיירים בבניין משותף למשל, שמבקש מהעירייה להתחיל בתהליך משום שחבריו לבניין לא מסכימים להתחיל תהליך מהסוג הזה מכל מיני סיבות.

מה שחשוב לדעת על המקרים הללו הוא שאמנם במקרה כזה, של פרצלציה לא רצונית, בעלי הנכס לא ישלמו על ביצוע העבודה של מודד מוסמך או חברת מדידות, אבל יכולה להיות משמעות מרחיקת לכת של פרצלציה לא רצונית בטאבו. חישבו על כך, גורם חיצוני יחליט למי שייך השטח ומה יהיה גודל השטח המדויק הרשום בטאבו. משום שמדובר על מה שבעתיד יכול להתברר בתור מה שמוביל להפסדים כלכליים גדולים ועוד, תמיד מומלץ לא להמתין לרגע האחרון ולערוך רישום פרצלציה מסודר שיהיה על דעתכם ושיאפשר לכם להבין בצורה הכי ברורה מה שייך לכם.

איך נראה תהליך של רישום פרצלציה?

כאמור, פרצלציה מה זה? זו חלוקה מסודרת של השטח ורישום מדויק של בעליו השונים. רישום פרצלציה בטאבו מתרחש בכמה שלבים:

בשלב הראשון מבצעים איחוד וחלוקה מחדש

 מודד מוסמך יבחן מה גודל השטח בסך הכל, נתון שיהיה משמעותי ובמובנים מסוימים בעל אפקט דרמטי להמשך הדרך. שכן בסופו של התהליך התפקיד של מודד מוסמך יהיה לברר האם שטח הקרקע המחולק זהה לגודל השטח המלא בסופו של דבר.

בשלב השני מתכננים את החלוקה מחדש בהתאם לתנאים שהשטח מציב

רישום פרצלציה כולל בחינה של השטח בהתאם לתנאיו. שכן במקרה של פיצול נחלה למשל, יכולות להיות מהמורות בשטח וכיוצא באלו שמשפיע בדיעבד על בעלי הנכס ומקשות על ביצוע פעולות שונות בנכס. כך שצריך לבחון האם השטח לא רק מחולק נכון על פי גודל השטח, אלא גם על פי התוואי של השטח.

רישום פרצלציה בפועל אצל רשם המקרקעין

רישום מקרקעין הוא השלב האחרון בשרשרת. המטרה היא ברורה, להבטיח כי העבודה שנעשתה תהיה מתועדת ותשמש את בעלי הנכס לאורך שנים קדימה.

מה המסמכים שאתם צריכים עבור רישום פרצלציה?

משום שמדובר על הליך משפטי, כדי לבצע רישום בטאבו גם אתם, בתור בעלי הנכס, צריכים לקחת חלק אקטיבי לאורך התהליך. שכן בחלק הראשון של העבודה מבצע המודד את העבודה שלו אבל בהמשך, עבור הרישום בפועל, יש להיעזר גם בעורך דין לענייני נדלן. את הבקשה מגישים לרשות מקרקעי ישראל שם הכל יהיה רשום ומתועד. לבקשה מוסיפים את המסמכים הבאים:

 • נוסח הטאבו לפני הרישום המחודש.
 • תכניות לצורכי רישום ( תצ"ר)
 • בקשת רישום עבור החתימה של רשות מקרקעי ישראל
 • הבקשה של החוכרים
 • הודעה על הרישום של המרכז למיפוי ישראל (מפ"י)
 • שטרי רישום ושורה של אישורים הנדרשים בהתאמה למקרה הספציפי.

אם אתם לא בטוחים ולא יודעים מה אתם צריכים לעשות יש לכם כמה אפשרויות. אתם יכולים לפנות עבור רישום פרצלציה לחברת מדידות המכירה את התחום, זו תאפשר לכם להיפגש עם אנשי מקצוע שיש להם את הכלים לעזור לכם לעבור את התהליך בצורה הטובה והיעילה ביותר. אתם יכולים גם לפנות לעורך דין לענייני נדלן שיעזור לכם להתמודד עם הבירוקרטיה המשפטית.

רה פרצלציה מה זה?

רה פרצלציה הוא מקרה בו המטרה היא לעשות הפוך מרישום פרצלציה רגיל. במקרה הזה בעלי הקרקע מחליטים על איחוד של הקרקע עבור פיתוח שלו. למשל, פרצלציה במשק יכולה להיות של כמה בנים שכל אחד מהם קיבל נחלה בגלל החלטה קודמת שמחליטים לאחד את הקרקע כדי לפתח בית עסק אחד על השטח כולו. זו כמובן דוגמא אחת מרבות אחרות. איחוד וחלוקה מחדש והפוך אלו אופציות שקיימות תמיד ושכל עוד הן נערכות בצורה מסודרת יש להן הרבה מאוד יתרונות בסופו של דבר.

כמה עולה לבצע פרצלציה מהתחלה ועד הסוף?

תהליך רישום פרצלציה הינו לא זול בכלל, ועשוי להגיע עד לעשרות אלפים, הכל תלוי בנסיבות המקרה ולמידת האתגר שהשטח מציב וכמובן לגודלו. אבל, זו לא הדרך לבצע חישוב עלות פרצלציה שכן צריך לקחת בחשבון את כל אנשי המקצוע שעתידים להיות מעורבים בתהליך, בין אם מדובר על עורך דין או על כל גורם מקצועי שעוזר לכם לבצע את הרישום בצורה מסודרת.

חשוב לקחת בחשבון כי יהיה עליכם לשלם לרשות מקרקעי ישראל 25% מהשווי של המגרש לאחר ביצוע העבודה. במקרים אחרים תיאלצו לשלם היטל השבחה ועוד. לכן ההמלצה היא תמיד לברר קודם עם מי שמכירים את התחום לעומק כדי שתוכלו להבין בדיוק מה המשמעות הכלכלית של תהליך כזה ולהיערך בהתאם.

רישום פרצלציה בעזרת חברת 'מודדים אקספרס'

אם אתם מחפשים מהנדס מדידות עבור רישום פרצלציה אנחנו כאן כדי לתת לכם את המענה המקצועי הנדרש. אנחנו מאמינים כי יש לנו את הכוח לעזור לכם ולשרת אתכם לאורך כל התהליך עד לקבלת התוצאה הרצויה.

כאמור, מדובר על הליך שיכול לעלות לא מעט ולעיתים הוא גם עלול להיות מעיק פשוט משום שמדובר על התעמתות עם הבירוקרטיה הישראלית שלא מצטיינת ביעילות מרשימה. אבל, רישום פרצלציה הוא גם הדרך שלכם לדאוג לאינטרסים שלכם לטווח רחוק ולהעלות את שווי הנכס. המטרה שלנו, של 'מודדים אקספרס' היא לאפשר לכם לקבל את המענה המקצועי הדרוש לכך.

5/5 - (21 דירוגים)

שאלה נפלאה! אנו מבצעים את כל סוגי המדידות:

 • מדידות ארנונה
 • מדידות להיתר בניה
 • מדידות קרקע
 • מדידות פנים
 • רישום פרצלציה
 • תשריט בית משותף
 • תצ"ר ועוד…

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר או להתקשר 077-8043050 ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.

בהחלט כן! אנו מעניקים שירות בכל רחבי הארץ. לרשותינו מס' מודדים מוסמכים מטעם המרכז למיפוי ישראל ובעלי רישיון בתחום, כך שתקבלו את המענה המקצועי ביותר.

אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים באתר ונשמח לתת לכם הצעת מחיר מותאמת אישית.